ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Запорізький Центр розвитку самоврядування буде проводити навчальні тренінги та семінари для осіб, які в подальшому очолять місцеві громади та органи самоврядування. Саме таким способом обласний центр планує допомогти ОТГ у вирішенні проблеми кадрового голоду.

До Запоріжжя з усієї області з'їхалися кілька десятків глав об'єднаних територіальних громад, щоб розповісти про досягнення і недоліки реформи децентралізації в дії.

За їхніми словами, головним плюсом об'єднання стало збільшення місцевих бюджетів. Зокрема, Берестовська об'єднана територіальна громада Запорізької області в минулому році отримала близько 9 млн грн державної субвенції (для порівняння: раніше, коли не було ОТГ, село отримувало 3-4 млн грн).

— Ми кошти спрямовуємо на розвиток медичної та освітньої сфер. Також проводимо ремонти доріг, — розповіла глава Берестовської ОТГ Наталія Кушнір.

Однак невирішеним залишається питання нестачі кадрів. Молоді люди відмовляються їхати в села, навіть якщо там є вільні вакансії за їхнім професійним напрямом.

— Ми намагаємося залучати до своїх сіл молодих людей. Досвід приходить з роками. Ми вже забезпечили житлом лікаря, який прибув до нас на роботу, — каже Наталя Кушнір.

Надавати молодим фахівцям житлоплощу планує і глава Остріковської ОТГ Наталія Івашина.

— Я буду розмовляти з Токмацькою райадміністрацією, щоб вирішити проблеми з відсутністю власного будинку або квартири у тих молодих фахівців, які приїжджають в наші населені пункти, — зазначила вона.

У даний час у Запорізькій області вже сформовані 24 об'єднані територіальні громади, найближчим часом очікуються вибори ще в двох. Всього, згідно з перспективним планом, у регіоні необхідно створити 61 ОТГ.

QHA