ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Свою вправність та витривалість продемонстрували не тільки військовослужбовці, а й їхні дружини і діти. Змагання пройшли у вихідні, що минули. Організаторами виступили запорізькі волонтери. У змагання входили спортивні естафети: вправи з обручами, м'ячами, скакалками, біг і вправи, спрямовані на загальне фізичне навантаження.

Марина Кучер, учитель фізкультури і одна із членів журі змагань говорить, що при розробці спортивних естафет до уваги бралася не тільки фізична витривалість учасників, але й їх кмітливість та уважність.

— Крім так званих «Веселих стартів», у нас ще передбачені: вправи зі скакалкою та обручем і перенесення «потерпілого». Мета змагань полягає в тому, щоб сім'ї АТОшників не тільки підтримували себе в хорошій фізичній формі, але і згадали мирний час, своє дитинство, — каже Марина Кучер.

Учасники були розділені на дві команди — «Арта» і «Гвоздики», у кожній з яких по чотири пари. Організатори кажуть, що подібні заходи потрібно проводити частіше, щоб допомагати бійцям повертатися до мирного і спокійного життя. Приємний бонус команді «Арта», яка за результатами змагань стала першою — це кубок «Переможцю».

Ганна Бузурна бере участь у змаганнях разом із своїм чоловіком Сергієм Бузурним, який протягом 2014-2015 рр. ніс службу в 37-му окремому мотопіхотному батальйоні 56 окремої мотопіхотної бригади. До спортивної зустрічі з іншими бійцями пара готувалася заздалегідь за допомогою тренувань.

— Ми з чоловіком брали участь у флешмобі «Відіжмись 22 рази». Протягом 22 днів ми справно виконували завдання. Сьогоднішні спортивні змагання включають у себе: естафети з м'ячами і силові навантаження. Наші чоловіки покажуть, на що вони здатні, — каже Ганна Бузурна.

 

— До організації заходу мене підштовхнув нещодавній дзвінок мого підопічного, бійця 55 артбригади. Він подзвонив до мене і каже: «Надя, я зараз перебуваю в реабілітаційному центрі обласної психіатричної лікарні». Коли я це почула, у мене з'явилися сльози на очах. І мені так захотілося запросити пари військовослужбовців сюди (на змагання, — ред.), щоб вони отримали заряд позитиву, — розповідає Надія Мороз, волонтер 55 артбригади.

Атмосферу сімейного спортивного свята доповнили виступи відомих запорізьких вокалістів, військового оркестру та народного ансамблю запорізької поліції «Пернач». А подружжя Ганна і Сергій Бузурні отримали сертифікат на романтичну вечерю в ресторані, як  найспортивніша сім'я.

Нагадаємо, військовослужбовцям до літа поточного року планується підняття грошового забезпечення до 18-19 тисяч грн. У теперішній же час військові отримують заробітну плату від 7,2 тисячі грн.

QHA