ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

На тренінг з проектного менеджменту прибули як представники новостворених ОТГ, так і ті, хто об'єднався більше двох років тому. Представник Воскресенської об'єднаної територіальної громади Юрій Сусов каже, що більшість жителів селищ були проти об'єднання, однак вирішили спробувати реформу децентралізації в дії. З моменту об'єднання пройшов рік, і відчутних позитивних зрушень за цей час люди не бачать.

— Перша проблема — це труднощі з комунікацією. Для того, щоб заповнити необхідний перелік документів для об'єднання, людям потрібно було їздити до іншого села. Я вважаю, що результати реформи будуть помітні років через три. Зараз же зрозуміти, в чому її переваги, нам важко, — каже Юрій Сусов.

Олексій Головатий, представник Смирновської ОТГ, навпаки, бачить безліч плюсів у реформі децентралізації. За його словами, майже 90% жителів селищ були за об'єднання в територіальну громаду, а ті 10%, що залишилися,  змінили свою думку відразу ж після того, як у населених пунктах почали ремонтувати аварійні об'єкти. За минулий рік Смирновська ОТГ отримала понад 6 млн грн державної субвенції на реалізацію проектних робіт.

— Ми змогли зробити ремонти в школах, амбулаторії, встановити вуличне освітлення навіть у тих районах, де його ніколи не було. Ходом реформи децентралізації задоволений, — розповідає Олексій Головатий.

Своїм досвідом з активними запорожцями поділилися гості з Чернівців, які за рахунок цієї програми вже залучили в область 4 млн грн.

— Наша мета — підготувати фахівців відповідної кваліфікації для ОТГ, щоб вони в майбутньому могли успішно залучати кошти міжнародних фінансових інститутів, донорських організацій, а також зміцнити інституційну і фінансову спроможність громад, — каже Олександр Свистун, директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Запорізькій області.

У рамках тренінгу проектного менеджменту планується навчити більше 20 осіб.

У Запорізькій області передбачено створення 66 об'єднаних територіальних громад. На сьогоднішній день процес об'єднання вже остаточно завершений для 25 ОТГ.

Процес децентралізації в Україні почався навесні 2014 року. За цей час вже створено понад 360 об'єднаних територіальних громад. У цілому по країні планується сформувати півтори тисячі ОТГ.

QHA