ВІННИЦЯ (QHA) -

Процес створення госпітальних округів у Вінницькій області викликав опір громад і представників місцевого самоврядування. Протягом двох тижнів жителі регіону проводили мітинги і висловлювали свою стурбованість змінами у медичній галузі.

Пояснити вінничанам, як буде проходити реформа та які її першочергові завдання, приїхав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

За словами чиновника, реформа вторинної ланки медицини, а саме надання базових та спеціалізованих стаціонарних послуг, буде фінансуватися з наступного року.

Нинішній 2017-й — період підготовки реформи вторинної ланки, першим кроком якої і є створення госпітальних округів.

— Створення округів — це інструмент розвитку лікарні, а не її знищення, — зазначив Ковтонюк. — Сьогодні ми маємо два завдання, які після впровадження госпітальних округів повинні зважитися. Дуже важливо, щоб обсяг наданих медичних послуг прямо залежав від чисельності населення, а час у дорозі до медзакладу становив трохи більше, ніж одну або дві години — у залежності від виду стаціонарної допомоги, базової або спеціалізованої.

Також заступник міністра охорони здоров'я повідомив, що у кожному окрузі буде створено госпітальну раду, до якої увійдуть керівники медичних установ, представники громадськості та влади. Саме вони визначатимуть спеціалізацію тій чи іншій лікарні та складати перелік послуг, який надаватиме кожний медзаклад.

— Фінансування лікарень буде залежати від послуг, які вони надають. Для прикладу: вузькопрофільні відділення будуть лише при тих лікарнях, де працюють кращі фахівці та спостерігається високий рівень надання послуг. Крім цього, якщо враховувати стандарти ВООЗ, то пологове відділення повинно мати тільки той заклад, в якому за рік народжується не менше 400 немовлят. Інші лікарні вважаються небезпечними, так як приймати пологи один раз у день — це не практика для лікаря і неякісна послуга для пацієнта.

Відзначимо, що 18 областей України вже подали і затвердили плани формування своїх госпітальних округів.

Вінниччина свій проект «медичної карти» відкликала.

Створена у Вінниці робоча група вже напрацювала звернення до Кабінету міністрів з проханням призупинити дію постанови від 31 листопада 2016 року, яка регламентує проведення першого етапу медичної реформи.

Питання буде розглянуто під час пленарного засідання Вінницької ОГA.

QHA