ВІДЕНЬ (QHA) -

Криза в Україні і навколо неї з властивими їй проблемами, що стосуються безпеки журналістів, як і раніше звертала увагу у серйозній кризі в питаннях свободи ЗМІ та дотримання професійної етики працівниками ЗМІ, причому поширення її наслідків відчувається в усьому регіоні ОБСЄ, сказано в анонсі заходу.

Бюро представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації знову збирає експертів з метою надання журналістам і владі України, а також тим, хто захоплений цим конфліктом в тій чи іншій точці регіону, сприяння у подоланні найпоширеніших і найскладніших проблем ЗМІ, пов'язаних із встановленням миру, співробітництва та безпеки.

Журналісти та експерти зі ЗМІ обговорять у Відні питання, яким чином дезінформація та пропаганда позначаються на зусиллях з пошуку миру і на процесах примирення і підривають підвалини журналістської професії та демократії в цілому.

Крім того, на конференції передбачається визначити найадекватніші юридичні і політичні заходи реагування, які відповідають прийнятим в рамках ОБСЄ стандартам, що стосуються свободи вираження поглядів, включно зі свободою ЗМІ.

Учасниками конференції будуть висловлені практичні рекомендації щодо розробки інструментів з питань, що стосуються висвітлення конфліктів і воєн, безпеки журналістів і безкарності за злочини, вчинені проти них, акредитації журналістів та їхнього доступу до інформації в зонах конфліктів, так званих фейкових новин, дезінформації та пропаганди у ситуаціях конфлікту, а також розвитку медійної та комп'ютерної грамотності як «протиотрути» їм, саморегулювання ЗМІ в умовах конфлікту, більш загальних питань регулювання діяльності ЗМІ та зміцнення довіри між журналістами, які належать до різних сторін конфлікту.

Цей захід можна розглядати як один з кроків після конференції «Безпека журналістів, свобода і плюралізм ЗМІ в умовах конфлікту», яка була організована Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ у Хофбургу (Відень) 15-16 червня 2015 року.

ФОТО: інтернет

QHA