КИЇВ (QHA) -

Відкриваючи пленарне засідання 23 лютого, голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що Україна не забуває про Крим і українців, які живуть на території анексованого півострова.

Перед відкриттям Дня Криму виступив ансамбль кримськотатарського культурного центру «Кримська родина».

— Ми знову нагадуємо про окупацію Криму і частини Донбасу Росією. Ми не повинні забувати про окупований Крим і долі українців, які залишилися під окупацією, і не повинні з цим миритися. Ніхто не має права торгувати Україною. Ми звільнимо Крим, тому що Крим це Україна, наголосив голова Верховної Ради.

На сьогодні заплановані виступи народних депутатів Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова, Георгія Логвинського і директора адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова.

Програмою заходу передбачені відкриття фотовиставки «Боротьба крізь роки» кримського фотохудожника Baykus і виставки кримськотатарського декоративно-прикладного мистецтва «Zincir. Ланки пам'яті» від художника і скульптора Рустема Скибіна, проведення благодійної акції на підтримку дітей політв'язнів у Криму «Рука допомоги» — ярмарки сувенірів з кримськотатарською символікою і солодощів від кращих кримськотатарських ресторанів, а також майстер-класи та виступ дитячого хору.

О 14:30 в кулуарах третього поверху розпочнеться презентація доповіді міжнародної експертної групи про події 26 лютого 2014 року перед будинком Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Парубій запросив колег у перервах між роботою оглянути присвячені Криму експозиції, які розгорнуті у кулуарах парламенту.

QHA