АНКАРА (QHA) -

У столиці Туреччини Анкарі 26 січня відкрилася українська бібліотека.

Як повідомила QHA глава Товариства українців в Анкарі Юлія Білецька, це перша українська бібліотека в Туреччині.

— Коли у 2017 році ми створили нашу організацію, її метою було збереження мови і культури українців у Туреччині. Читати книги українською мовою — це один із способів збереження рідної мови, тому відкриття бібліотеки було одним із першочергових завдань нашого суспільства, — сказала вона.

Білецька зазначила, що у бібліотеці зібрано близько 1500 книг, серед яких праці класиків, сучасна література, підручники, дитячі книжки.

За її словами, при бібліотеці працюватиме недільна школа, де діти й підлітки зможуть вивчати рідну мову.

— Над створенням бібліотеки працювало дуже багато людей. Від посольства України ми отримали багато книг у подарунок, за що дуже їм вдячні. Чимало українців принесли свої власні книги. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ) подарував нам 540 книг, багато українських письменників відправили нам свої книги, — сказала вона.

Тут також планують відзначати усі національні свята України.

Разом з тим, у бібліотеці є й книги, присвячені Україні і Криму, турецькою мовою. Тут також планується організувати "розмовний клуб" української і турецької мов.

У бібліотеки є свій сайт — http://www.ukr-ayna.com/uk/ukrainska-biblioteka/, де розміщено електронний каталог книг. Адреса бібліотеки: район Коджатепе, вулиця Хатай, 6/5, Кизилай-Анкара (Kocatepe Mahallesi, Hatay Sokak 6/5, Kızılay-Ankara).

Нагадаємо, 22 грудня в Анкарі у посольстві України в Туреччині відкрилася виставка, присвячена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною.

QHA