АНКАРА (QHA) -

Вчора, 24 лютого, посольство України в Туреччині спільно з Генеральним центром кримських тюрків Туреччини провели спільні заходи на честь четвертої річниці початку окупації Росією Криму та 100-річчя від дня загибелі першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, ініціатора Першого Курултаю кримськотатарського народу, першого глави Кримської народної республіки, автора кримскотарского гімну Номана Челебіджихана. Про це заявили у прес-службі українського посольства.

У рамках заходу відбулася тематична виставка та конференція, виступили український посол в Туреччині Андрій Сибіга, активіст кримськотатарського національного руху Наріман Джелял та інші.

Сибіга наголосив на важливості проведеної Києвом міжнародної політики, спрямованої на інформування світової громадськості про ситуацію на окупованому півострові.

Наріман Джелял розповів про тиск росіян на тих, хто виступає проти окупації, про переслідування кримських татар, вироки, вбивства та безправ'я.

— Кримськотатарський народ стоїть разом з українським у питанні деокупації, — сказав Джелял.

Також у рамках заходу була організована фотовиставка робіт кореспондента російської служби Радіо Свобода Антона Наумлюка «Доросле кримське дитинство», в якій показана важка доля дітей політичних в'язнів.

Раніше під час допиту в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича один зі свідків — колишній в.о. міністра оборони, екс-командувач ВМС Ігор Тенюх заявив, що Росія почала підготовку до анексії Криму ще у 2010 році, коли Віктор Янукович прийшов до влади.

Підготовка почалася з кадрових чисток, скорочення чисельності флоту, розформування комісаріатів та укомплектування ВМС контрактниками з Криму. Проведенням «зачистки» Тенюх пояснює своє звільнення з посади командувача ВМС у 2010 році.

QHA