АНКАРА (QHA) -

В Анкарі (Туреччина) відбувся показ фільму Аскольда Курова «Процес», присвячений політв'язню Кремля, українському режисерові Олегу Сенцову. Про це повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга на своїй сторінці в Twitter.

— Сьогодні в Анкарі проходить показ фільму «Процес», який розповідає турецькій аудиторії про символ незламності — Олега Сенцова. Він привертає увагу до ситуації в Криму з правами людини, які зухвало порушуються Росією щодо наших співвітчизників, — написав він.

На сторінці посольства України у Twitter відзначили, що після показу пройшла дискусія про порушення прав людини в Криму і російську агресію проти України.

Під час дискусії дипломат висловив упевненість у тому, що злагоджена позиція міжнародного співтовариства проти РФ дозволить звільнити політв'язнів і повернути тимчасово окуповані території України.

QHA повідомляло, що фільм російського режисера Аскольда Курова «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті отримав приз глядацьких симпатій.

Нагадаємо, російський кінорежисер Аскольд Куров приходив практично на всі засідання суду в Москві та Ростові-на-Дону у справі українського політв'язня режисера Олега Сенцова. Після чого Куров зняв документальний фільм про свого українського колегу, щоб показати світу абсурдність нинішньої російської політичної системи, що зберегла спадкоємність СРСР. Робота над фільмом «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» тривала близько двох років, його прем'єра відбулася 11 лютого 2017 року на Берлінському кінофестивалі.

QHA