КИЇВ (QHA) -

У центрі Києва проходить акція протесту медичних працівників, анонсована главою комітету охорони здоров'я Верховної Ради Ольгою Богомолець. Як передає кореспондент QHA з місця події, в акції бере участь близько 200 людей.

Правоохоронці перекрили рух по вул. Грушевського на ділянці від вул. Садової до вул. Липської. Охорона урядового кварталу посилена: на проїжджій частині встановлені металеві рамки. Порядок в центрі столиці охороняють 3,5 тис. поліцейських і нацгвардійців.

Мітингувальники вимагають від депутатів і уряду провести реальну медичну реформу, призначити міністра охорони здоров'я, збільшити медичну субвенцію і погасити заборгованість із заробітної плати.

— Сама медична реформа не вирішує проблем медиків, а навпаки  погіршує становище, яке існує зараз у медичній галузі. Заробітна плата абсолютно неадекватна витратам. Зараз прибиральниця і дипломований лікар отримують майже одну і ту саму суму,  розповів глава міської профспілки працівників інноваційних і малих підприємств Валерій Бохонський.

Протестувальники вимагають встановити гідну зарплату всім медпрацівникам.

Не може бути зрівнялівки, коли однакову зарплату отримує медична сестра, лікар і технічний працівник. Наша професія повинна бути оцінена гідно, щоб не було відтоку кадрів з України, сказав глава профспілки лікарні швидкої допомоги Львова Ярослав Книш.

При цьому люди, що зібралися на Майдані Незалежності, повідомили, що готові до призначення міністра охорони здоров'я і не проти кандидатури Уляни Супрун, якщо вона проявить себе як фахівець.

Ми готові працювати з будь-яким професіоналом, який нестиме відповідальність і втілюватиме потрібні реформи. Ця людина повинна враховувати реалії нашої економіки і менталітету. Якщо Супрун доведе, що її реформа фінансово забезпечена, будемо тільки раді,  заявила глава профспілки працівників охорони здоров'я України Вікторія Коваль.

Медики кажуть, що якщо сьогодні їхні вимоги не почують, то в майбутньому вони влаштують масштабніші акції.

Всього держава повинна виплатити медикам близько 80 млн гривень заборгованості по заробітній платі в усіх регіонах України.

У МОЗ нагадали, що підготували проект розпорядження Кабміну про погашення заборгованості із зарплати медикам.

Його мета запобігання виникненню заборгованості з виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров'я, а також надання належної медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу і хворим на цукровий та нецукровий діабет.

QHA