КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 14 жовтня, ВО «Свобода», громадська організація «Громадянський корпус "Азов"» і «Правий сектор» проводять Марш слави УПА у Києві з нагоди Дня захисника України та свята Покрови. Участь в марші беруть близько 30 тис людей.

Про це повідомляє кореспондент QHA.

Зараз учасники зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку, де проведуть хвилину мовчання в пам'ять про загиблих бійців УПА та АТО.

На мітингу виступив лідер "Свободи" Олег Тягнибок. Він закликав не піддаватися на провокації Угорщини з приводу нового закону про освіту в Україні та нагадав, що цього року націоналістичні рухи в Україні мають намір об'єднатися.

Також Тягнибок розкритикував ухвалений Верховною Радою Закон "Про реінтеграції Донбасу".

— Продажні депутати проголосували за Мінські угоди, замість того, щоб повернутися до Будапештського меморандуму, заявив він.

Віче закінчилося співом гімну України, після чого учасники акції розпочали формування колони для маршу.

З обох сторін учасників супроводжує поліція, зокрема і кінна.

На Хрещатику учасники маршу запалили фаєри і смолоскипи.

Марш закінчився. Вся колона без ексцесів дійшла до Контрактової площі.

На Контрактовій площі почався організований ВО «Свобода» концерт за участю гурту «Кому Вниз».

Нагадаємо, 14 жовтня у Україні відзначають кілька свят свято Покрови, День створення УПА та День українського козацтва. В цей день, починаючи з 2005 року, в містах України відбуваються марші й мітинги українських націоналістів.

Президент Петро Порошенко 2014 року підписав указ, згідно з яким щорічно 14 жовтня відзначатиметься День захисника України. Верховна Рада зробила цей день вихідним.

QHA