КИЇВ (QHA) -

Іномарка, яка у Європі коштує 2 000 євро, в Україні продається за 10 000, кажуть власники іноземних машин. Щоб зробити авторинок доступнішим, депутати запропонували дозволити громадянам України пересуватися в межах країни на автомобілях з іноземною реєстрацією, сплачуючи певний відсоток мита на місяць.

— Сьогодні в Україні понад 1,5 мільйона автомобілів з іноземною реєстрацією. Вони не проходять необхідного розмитнення, не платять податки. Ми ж пропонуємо реальне наповнення державної скарбниці. Йдеться про мільйони гривень, повідомив народний депутат України Юрій Дерев'янко.

Але поповнювати бюджет за допомогою мита автомобілістів представники влади не поспішають і розгляд запропонованого законопроекту затягують, розповів кореспонденту QHA голова ГО «АвтоЄвроСила» Олег Ярушевич.

— У Верховній Раді багато років автомобільні лобісти брали вигідні для них закони. Крім того, всі закони, які стосуються транспортних засобів, прив'язані до якихось олігархічних схем. А наш закон їм невигідний, ось вони і намагаються всіляко затягувати процес його розгляду,  упевнений Ярушевич.

Відповідь на питання: «Чому законопроект досі не поставили на порядок денний?» автомобілісти хотіли почути від голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаниної. Але ані її самої, ані її заступників на робочому місці цього ранку не виявилося.

— Сьогодні на ранок була запланована робоча група на чолі з Ніною Южаниною, але мені сказали, що її не буде. Немає і її заступників. Взагалі зараз немає нікого, хто міг би вийти і поговорити з нами на тему законопроекту №5567, повідомив народний депутат України Юрій Дерев'янко.

Щоб привернути увагу депутатів, активісти прикатили під будівлю Комітету саморобний Range Rover, який потім розірвали на шматки і підпалили. Таким чином вони продемонстрували свій протест проти бездіяльності влади у питанні легалізації іномарок.

QHA