АНКАРА (QHA) -

Секретар Світового конгресу кримських татар, член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Намик Кемаль Баяр виступив ініціатором петиції щодо захисту Ханського палацу в Бахчисараї.

Петиція під назвою Save Khan's Palace / Hansaray Yok Olmasın (Врятуйте Ханський палац) опублікована на сайті громадської організації Avaaz. Звернення адресоване таким міжнародним організаціям як ЮНЕСКО, ICOM (Міжнародна рада музеїв), Europa Nostra (Загальноєвропейська федерація асоціацій, створена з метою популяризації та захисту культурної спадщини та природного середовища Європи) та ICOMOS (Міжнародна рада зі збереження пам'яток і визначних пам'яток).

У пості до петиції повідомляється, що Ханський палац Бахчисарая в Криму визнаний одним із зразків світової архітектури і служив Національним музеєм до окупації Криму Росією у 2014 році, а нині під приводом реконструкції піддається знищенню з боку РФ.

Петицію можна підписати за цим посиланням.

Раніше Намик Кемаль Баяр повідомив, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині запускає у соціальній мережі Twitter кампанію на підтримку Ханського палацу в Бахчисараї, який знищують російські окупанти.

За його словами, мета кампанії — привернути увагу світової громадськості до проблеми знищення у Криму культурної та історичної спадщини корінного народу півострова — кримських татар.

QHA