РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Під час засідання суду в Ростові-на-Дону у справі Руслана Зейтуллаєва свідок звинувачення зізнався, що переслідував особисті інтереси, коли давав свідчення проти затриманого. Про це повідомила активістка Яна Гончарова у коментарі для «КримSOS».

За її інформацією, свідок Аблязізов під час онлайн-допиту спочатку стверджував, що знає про деталі справи лише за чутками, а пізніше, відповідаючи на питання по суті, зізнався, що помилився в даних раніше показаннях, тому що, можливо, мав особистий інтерес в арешті кримського татарина.

— Аблязізов сказав: «Все, що мені відомо, відомо зі слухів». І коли в суді його намагалися виводити на якісь питання: «Що ви чули?», «Що ви знаєте?», він весь час намагався говорити: «Все, що я знаю, знаю зі слухів». При цьому прокурор зачитав свідчення, дані Аблязізовим під час слідства, в яких він озвучував більш конкретну позицію щодо Зейтуллаєва. Коли його запитали, чому він тоді давав такі свідчення, Аблязізов відповів, що, напевно, помилився і, можливо, мав особистий інтерес у тому, щоб свідчити проти Зейтуллаева, — повідомила Гончарова.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано чотирьох кримських мусульман за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Північнокавказького окружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ поставити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA