СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

22 жовтня 2017 року у с. Строганівка дружини політв'язнів організували дуа (молебень), в якому брали участь рідні, друзі, активісти і всі ті, хто переживає за кримськотатарський народ і мусульман.

Відповідне відео розмістила «Кримська солідарність» на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, протягом жовтня окупаційна влада Криму почала нову хвилю репресій відносно кримських татар, зокрема, учасників громадської організації «Кримська солідарність».

11 жовтня окупанти з самого ранку масово проводили обшуки і затримання в будинках кримських татар у Бахчисараї.

Пізніше підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшук. Активістів заарештували на два місяці.

Протягом 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 особи за участь в одиночних пікетах проти репресій з боку російських силовиків щодо кримських татар. Всього в одиночних пікетах на окупованому півострові взяли участь понад 100 учасників.

По всьому Криму активісти виходили з плакатами: «Кримські татари не терористи», «Зупиніть свавілля силовиків у Криму», «Свободу політв'язням" тощо.

QHA повідомляло, що кримськотатарська діаспора у Нью-Йорку закликала міжнародне співтовариство вжити заходів для звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

QHA