СТАМБУЛ (QHA) -

Вчора, 5 січня, у приміщенні Центрального офісу Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар (дернек) у Стамбулі (Туреччина) відбувся молебень (дуа) за загиблою при трагічних обставинах у Криму ветераном кримськотатрського національного руху Веджіє Кашка.

Про це повідомляє Кримська солідарність на своїй сторінці у Facebook.

На даний захід зібралася велика кількість людей. Серед запрошених були гості з Криму: адвокат Еміль Курбедінов з дружиною, юристи Рустем Кяміл і Ліля Гемеджі.

Гостям презентували невеликий фільм-монолог Веджіє Кашка, знятий під час її останньої поїздки у Стамбул, де вона довгий час проходила лікування під опікою діаспори кримських татар.

Після перегляду фільму імами прочитали дуа (молитву). Звернувшись до діаспори, Еміль Курбедінов сказав, що зараз спостерігає консолідацію народу в його боротьбі проти свавілля, і незважаючи на наявність або відсутність зовнішньої підтримки, люди готові боротися до переможного кінця.

Юрист Ліля Гемеджі акцентувала увагу на тому, що підтримка своїх одновірців і співвітчизників у Криму дуже важлива. Це можна робити будь-якими доступними, в тому числі інформаційними способами. Але ця допомога, в першу чергу, має бути моральною, душевною, і тільки потім, по можливості, фінансовою. Як, наприклад, участь діаспори у кримському марафоні "10 рублів".

Звернення кримської делегації завершив юрист Рустем Кяміл. Він резюмував слова своїх колег і ще раз нагадав, що перемогу можна здобути лише у єдності.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Веджіє Кашка, разом з деякими кримськотатарськими активістами, включаючи Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха і Кязіма Аметова, перебувала в кафе міста Сімферополя.

Активісти прибули до кафе, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Вона позичила гроші громадянину Туреччини, який не повертав їй борг. Однак до кафе прибули озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито повинні були заарештувати кримських татар за "вимагання".

Під час обшуків і затримання, Кашка відчула себе зле і була госпіталізована, проте у лікарні вона померла. Російська окупаційна влада пояснила її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнала, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з боку російських сил державної безпеки.

Раніше повідомлялося, що 2 січня в Криму відбувся молебень за легендарною жінкою.

QHA підготувало відео про життя і боротьбу ветерана кримськотатарського національного руху під назвою "Веджіє Кашка — символ боротьби кримських татар".

QHA