ВАШИНГТОН (QHA) -

Сьогодні, 17 січня, під час торгів у штаті Арізона (США), планують виставити на продаж парадний Merсedes Адольфа Гітлера. 10% від коштів, які планують за нього виручити, направлять на проекти, що розповідають про небезпеку націонал-соціалізму.

Представники аукціонного будинку Worldwide Auctioneers оголосили про те, що на продаж буде виставлено цей автомобіль. Співробітники називають його найбільш історично знаковим автомобілем, який коли-небудь був у відкритому продажі.

Автомобіль замовив особистий шофер фюрера Еріх Кемпка. Для того, щоб створити цей лімузин, основою послужила модель Mercedes-Benz 770K, яка мала заводський індекс W150. Автомобіль може розвивати швидкість до 160 км/год і має двигун об'ємом 7,7 літрів. Його потужність становить 230 кінських сил.

Всього за період з 1938 — 1943 рр. на заводі-виробнику Daimler-Benz зійшли з конвеєра 88 серійних автомобілів такого типу. Такі машини купили імператор Японії Хірохіто, норвезький монарх, Папа Римський і диктатор Іспанії Франциско Франко.

Нагадаємо, в Україну для сертифікації прибув найдешевший у світі автомобіль індійської марки Bajaj.

Bajaj Qute — це невеликий автомобіль, його довжина становить 2,75 м, ширина — 1,30 м, висота — 1,65 м, вага — близько 400 кг.

Витрати бензину в індійської машини складають 3 л/100 км. Як повідомляють експерти, Bajaj Qute, насправді — квадріцикл із закритим кузовом і чотирма пасажирськими місцями.

QHA