ВАШИНГТОН -

Перед посольством М'янми у Вашингтоні пройшла акція протесту проти масового вбивства араканських мусульман.

Учасники акції скандували гасла проти влади М'янми і закликали міжнародне спільноту чинити тиск на уряд цієї країни для припинення насильства.

Під час виступу на мітингу голова Ради з американо-ісламських відносин (CAIR) Ніхад Ауад зазначив, що проблема араканських мусульман набула міжнародного масштабу.

— Сьогодні тут зібралися представники різних національностей. Ми зі сльозами на очах стежимо за розвитком подій в Аракані. Мусульмани-рохінджа піддаються гонінням через колір шкіри і релігійну приналежність, сказав Ауад.

Атаки на мусульман у провінції Аракан на півночі М'янми почалися 25 серпня і здійснюються під приводом «боротьби з озброєними бойовиками». Гуманітарна ситуація у регіоні різко погіршилася. Кількість жителів провінції Аракан, які втекли в Бангладеш, перевищила 120 тисяч.

Прес-секретар Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Аніта Шуг повідомила, що у штаті Аракан лише за три доби в результаті атак військових і буддистів-націоналістів загинуло від двох до трьох тисяч мусульман.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара підніме тему масових убивств мусульман у М'янмі на рівні Генасамблеї ООН.

Джерело і фото: АА

QHA