ВАШИНГТОН (QHA) -

У Вашингтоні (США) ухвалили рішення перейменувати площу перед посольством Російської Федерації (РФ) на честь вбитого опозиційного політика Бориса Нємцова.

Відсьогодні площа має дві назви — Вісконсін-авеню і площа Бориса Нємцова.

Чотири таблички на кожній зі сторін площі встановлять 27 лютого, у річницю смерті опозиціонера.

На кожній з табличок буде написано дві назви площі.

Рішення про перейменування депутати схвалили одноголосно.

Проект перейменування площі у Вашингтоні з'явився раніше в сенаті США, його авторами стали республіканець Марко Рубіо і демократ Крістофер Кунс.

На таємному голосуванні комітету сенату цей проект заблокували одним голосом члена комітету.

QHA повідомляло, що донька політика, журналістка Жанна Нємцова заявила, що зняття меморіальної таблички з будинку на Малій Ординці, де жив опозиційний політик Борис Нємцов, є незаконним.

Раніше у Москві з будинку на Малій Ординці, де жив політик Борис Нємцов, зняли меморіальну табличку.

Меморіальну табличку з написом «Тут жив політик Борис Нємцов, який загинув від руки найманого вбивці 27 лютого 2015 року» встановили на будинку політика 7 вересня 2017 року. Рішення про її встановлення на фасаді будинку прийняли власники квартир будинку.

Голосування за встановлення меморіалу організував муніципальний депутат Сергій Марков, який живе у цьому будинку. Влада Москви у той же день заявила, що має право демонтувати меморіальну дошку. Департамент культурної спадщини Москви пояснив це тим, що встановлення таблички не погодили з міською владою.

Джерело: ВВС

QHA