СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Сімферопольському районному суді сьогодні, 19 липня, пройшло сьоме засідання у справі Ільмі Умерова, під час якого був допитаний останній свідок у справі з прізвищем Бондарюк.

Як зазначає Айше Умерова, громадянка Бондарюк (після заміжжя — Приходько) не була на попередніх шістьох засіданнях і не пред'явила жодних документів, що підтверджують хворобу дитини, якою вона пояснила свою відсутність.

Бондарюк стверджує, що була у будівлі ФСБ один раз і підпис ставила тільки в акті про огляд сайту ATR 28 квітня.

— Але у матеріалах справи є ще протокол допиту від 26 травня 2016 року. Та Бондарюк, як і раніше її подруга, свідок Будько, у суді говорили, що допиту у них не було. При цьому протоколи цих допитів ідентичні, слово в слово, буква в букву. Хіба бувають люди, що говорять абсолютно ідентично? — запитує Айше Умерова.

У зв'язку з цією обставиною адвокати Ільмі Умерова заявили клопотання про виключення двох згаданих протоколів з матеріалів кримінальної справи.

— Це явне свідчення того, що матеріали грубо фальсифікувалися слідчим, — пише Умерова. — Ільмі Умеров, підтримавши клопотання своїх захисників, сказав: «Справа сфабрикована і валиться на очах. Якщо включити здоровий глузд, то все відразу стане ясно».

Суд відмовився задовольнити клопотання адвокатів, пославшись на те, що «свідки не стверджували, що їх категорично не було на тому допиті, а просто могли забути про цей факт».

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали.

З Умерова взяли підписку про невиїзд. Для проходження психіатричної експертизи він був проти волі поміщений у психлікарню, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. Пізніше російські окупанти відпустили Умерова з лікарні, проте ще кілька разів викликали на допити.

Як повідомляло QHA, справу стосовно Ільмі Умерова було передано судді Андрію Кулішову, який розшукується правоохоронними органами України за підозрою в скоєнні державної зради.

7 червня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд почав розгляд справи Ільмі Умерова.

ФОТО: інтернет

QHA