СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

На наступному засіданні підконтрольного Кремлю суду у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова допитають експерта, підозрюваного у фальсифікації експертизи.

Про це Умеров повідомив на своїй сторінці у Facebook.

— 21-го червня о 14.30 у суді Сімферопольського району, відбудеться третє засідання у «справі Умерова». Очікується допит «експерта» Іванової, що сфабрикувала лінгвістичну експертизу.

На минулому засіданні по суті 14 червня суддя приступив до оголошення у повному обсязі експертного висновку лінгвістичної експертизи, проведеної експертом Івановою на замовлення слідчого ФСБ. У тексті експертизи є нібито дослівний переклад ефіру телеканалу АТR.

За словами дочки Ільмі Умерова Айше, захист вважає експертизу виступу Умерова некоректною, оскільки «експертиза робилася з перекладу, а не з оригіналу мови, у зв'язку із чим слідчим здійснена груба підміна понять — назвали переклад стенограмою і на його підставі побудували все обвинувачення».

Нагадаємо, російська влада звинувачує Ільмі Умерова в тому, що він нібито зробив «заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, скоєних з використанням засобів масової інформації та інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи мережу Інтернет)».

Кримінальну справу було порушено 12 травня 2016 року, тоді в будинку Умерова був проведений обшук, була вручена підписка про невиїзд. Слідство тривало майже рік. За цей період стосовно Ільмі Умерова було проведено низку експертиз (фотопортретна, лінгвістична). Також Умерова без законних підстав вмістили до стаціонару психіатричної клініки у Сімферополі для нібито проходження судово-психіатричної експертизи. У казематах психіатрії він провів 21 день.

У кримському суді 21 червня відбудеться третє засідання у справі Ільмі Умерова.

Як повідомляло QHA, на минуле засідання прибув московський адвокат Марк Фейгін, який є основним захисником Ільмі Умерова.

ФОТО: інтернет

QHA