КИЇВ (QHA) -

Генерал-майор Генерального штабу ЗСУ Віктор Назаров визнаний винним у загибелі військовослужбовців України та засуджений до 7 років позбавлення волі у справі про збитий терористами літаку Іл-76. Про це повідомляє Inforesist.

— Назарова Віктора Миколайовича визнати винним і призначити йому термін покарання у вигляді 7 років позбавлення волі, зазначено у вироку судді Павлоградського суду.

Стаття, за якою генерал Назаров був притягнутий до відповідальності — «недбале ставлення військової службової особи до служби, що призвело до тяжких наслідків у бойовій обстановці» (п. 3 ст. 425 КК України), передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 8 років.

При цьому суд постановив, що компенсацію за моральну шкоду родичам загиблих в авіакатастрофі військових (по 500 тисяч гривень) має відшкодувати Міністерство оборони України.

Нагадаємо, в ніч на 14 червня 2014 року пострілом із ПЗРК був збитий військово-транспортний літак Повітряних сил ЗС України Іл-76 при посадці на аеродром у Луганську. На борту Іл-76 знаходилися 40 військовослужбовців України та 9 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Своїм рішенням ВРУ створила тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин катастрофи літака Іл-76. Генерал-майору Генштабу ЗСУ Віктору Назарову була вручена підозра у службовій недбалості, що призвело до загибелі 49 осіб під час їхньої передислокації літаком Іл-76.

ФОТО: інтернет

QHA