СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

З'ясувалося, що у «справі Хізб ут-Тахрір» засуджені не тільки кримські татари і українці, а й громадяни Киргизії.

Про це повідомив в ефірі Радіо Hayat журналіст Тарас Ібрагімов під час засідання «Кримської солідарності».

— Вони вже близько року перебувають у сімферопольському СІЗО, однак незрозуміло, яке відношення ці люди мають до справи, зазначає він.

До сьогодні той факт, що до "справи Хізб ут-Тахрір" "причетні" громадяни інших держав, не був відомий і заявлений у ЗМІ.

Нагадаємо, згідно з рішенням «суду», Ремзі Меметов, Зеврі Абсеїтов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов перебуватимуть під вартою до 12 листопада 2017 року.

Як відомо, 12 травня 2016 року у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховний суд Росії ухвалив застосовувати до арештантів, що проходять у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» на додачу до звинуваченням у тероризмі.

Першими звинуваченими у «насильницькому захопленні влади» стали фігуранти ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» — Енвер Бекіров, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук та Муслім Алієв.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA