СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

У «суді» окупантів Криму за сфабрикованою «справою Ахтема Чийгоза» 21 березня виступив перший свідок захисту — глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів адвокат Ахтема Чийгоза Микола Полозов.

Свідок захисту підтвердив, що 26 лютого 2014 року прихильники проросійських сил зібралися біля будівлі Верховної ради Криму до призначеного їм часу проведення заходу.

— Смедляєв пояснив, що вранці 26 лютого, коли він прибув до будівлі Верховної ради Криму, там уже перебували прихильники партії «Русское единство», незважаючи на те, що проведення заходу «Русского единства» було призначене значно пізніше. Прихильники «Русского единства» вже перебували у внутрішньому дворі в той час, як кримські татари перебували поза межами внутрішнього двору.

Заїр Смедляєв у своїх свідченнях зазначив, що жодних вказівок про дезорганізації роботи парламенту Криму патріотично налаштовані активісти не отримували, а прийшли лише потім, щоб підтримати голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який намагався утримати кримських депутатів від дій, здатних загострити ситуацію.

Як повідомляло QHA, на два попередні судові засідання у «справі Чийгоза» викликалися обвинувачені у виділеній окупантами справі «про участь у мітингу 26 лютого 2014 року» Алі Асанов та Мустафа Дегерменджі. Вони обидва заявили, що кримський муфтій Еміралі Аблаєв пропонував їм дати свідчення проти Ахтема Чийгоза в обмін на звільнення із СІЗО, а слідчі намагалися змусити визнати свою провину і обмовити заступника голови Меджлісу. Для того, щоб допитати двох підсудних, «суду» довелося порушити процесуальне законодавство РФ, присвоївши їм незаконний статус деяких «інших осіб».

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз уже більше двох років утримується у СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA