КИЇВ (QHA) -

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини подали дві скарги до Європейського суду з прав людини у справі українця Володимира Балуха, якого 4 серпня окупанти у Криму засудили до 3 років і 7 місяців позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями. Про це під час прес-конференції у Києві повідомила юрист УГСПЛ Дар'я Свиридова, передає кореспондент QHA.

— За всіма цими фактами незаконного переслідування і фальсифікації доказів у «справі Володимира Балуха», його незаконного позбавлення волі і незаконних обшуків подано дві скарги до Європейського суду з прав людини юристами УГСПЛ, зазначила вона.

Свиридова вважає, що постанова суду, як і матеріали кримінальної справи, були сфальсифіковані з однією метою — щоб заборонити Володимиру відкрито висловлювати свою думку на підтримку цілісності України.

За її словами, якщо незаконний вирок, винесений Володимиру Балуху, не буде скасовано найближчим часом, це стане предметом ще одного позову до ЄСПЛ.

Також вона зазначила, що на сьогодні правозахисники змушені «констатувати, що правові механізми захисту наших політичних в'язнів, які перебувають під контролем РФ, не завжди успішні».

Як повідомляло QHA, Роздольненський суд в анексованому Криму 4 серпня виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше, 1 серпня, прокурор підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду запитав для українського активіста Володимира Балуха покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері в селі Серебрянка. Після обшуків активіста затримали через нібито знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок. На даний момент його утримують у СІЗО Сімферополя.

ФОТО: інтернет

QHA