КИЇВ (QHA) -

У розслідуванні справ перших Героїв Небесної Сотні намітилися зрушення. Про це повідомила адвокат сімей Героїв Євгенія Закревська під час прес-конференції, яка проходила у Києві 23 січня, передає кореспондент QHA.

— Є певні просування у справі Вербицького і певні, але недостатні, просування у трьох справах, які поки розслідуються в єдиному провадженні, разом з розслідуванням поранень, тому що поки немає обвинувачених і підозрюваних, — розповіла Закревська.

За її словами, слідство на даний момент вже встановило підрозділи «Беркута», які перебували в той період на вулиці Грушевського.

— Я сподіваюся, що встановлять не тільки підрозділи, а й конкретних осіб, що стріляли, зазначила вона.

Також адвокат розповіла, що у справі Юрія Вербицького вже встановлені особи координаторів і виконавців вбивства, проте більшості з них вдалося виїхати з країни, тому на сьогодні затримана тільки одна людина.

Довідка. Чотири роки тому, 22 січня 2014 року, під час Революції Гідності, Україну сколихнула страшна звістка: в центрі Києва був убитий 20-річний житель Дніпропетровщини Сергій Нігоян. Він загинув на вулиці Грушевського від вогнепальних поранень в голову, шию і груди, тим самим ставши першим загиблим активістом. У той же день був убитий громадянин Білорусі Михайло Жизневський.

Також 22 січня снайпер поранив жителя Львівщини Романа Сеника, який згодом помер у лікарні. Крім того, тоді ж було знайдено понівечене тіло активіста Юрія Вербицького, викраденого і замордованого силовиками.

Ці четверо стали першими Героями Небесної Сотні — тими, хто пожертвував життям заради гідного майбутнього України.

QHA