СОФІЯ (QHA) -

Учасники та глядачі кінофестивалю «Софія Фільм Фест» 19 березня бурхливими оплесками зустріли заклик звільнити українського режисера Олега Сенцова з російської в'язниці. Про це повідомила прес-служба посольства України в Болгарії.

— Церемонія вручення нагород переможцям 21-го міжнародного кінофестивалю «Софія Фільм Фест» почалася закликом до Росії звільнити Олега Сенцова. Кінематографісти з різних країн і глядачі Національного палацу культури бурхливими оплесками продемонстрували солідарність із українським кінорежисером.

Нагадаємо, у травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій ув Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA