КИЇВ (QHA) -

У Сирії звільнили 10 українських моряків, які з серпня перебували на арештованому судні в сирійському порту Тартус. Про це повідомив директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Погорельцев.

На даний момент моряки прибули до Посольства України в Лівані.

— 10 громадян України членів екіпажу судна «Старшина Дерова Н.Г.» з серпня 2017 року перебували в порту Тартус (Сирія) у зв'язку з арештом судна сирійською владою. Сирійські міграційні органи вилучили паспорти у членів екіпажу судна до моменту заміни екіпажу, зазначив він.

Погорельцев додав, що у моряків не було можливості заміни екіпажу, не було паспортних документів та можливості повернення в Україну.

 Завдяки заходам почесного генерального консула України у Сирії і Посольства України у Лівані 5 січня 2017 року українським морякам були повернуті паспортні документи і вони були перевезені з порту Тартус, через сирійсько-ліванський кордон, до Посольства України у Лівані. На кордоні моряків зустрів консул України у Лівані.

Моряки мають сьогодні повернутися в Україну.

QHA повідомляло, що судновласник кинув судно «Moryak» з дванадцятьма моряками на борту під Керчю напризволяще. Моряки звернулися по допомогу до інспектора ITF у Новоросійську Ольги Ананьїної. Судновласник не виплачував морякам зарплату з березня і відмовився оплатити витрати агента і портові внески. Його борг склав 88 тисяч доларів за вісім місяців.

Джерело: УНІАН

QHA