СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Сімферополі близько сотні людей прийшли вшанувати пам'ять кримських татар, загиблих у результаті Депортації 1944 року. Подробиці заходу повідомив кримський журналіст Заїр Акадиров на своїй сторінці у Фейсбуці.

— Серед присутніх — громадські активісти та ветерани національного кримськотатарського руху, правозахисники, журналісти та багато інших. Учасники поклали квіти до пам'ятного каменя, встановленого у сквері. Провели молебень, а також прочитали вірш. У багатьох, хто прийшов, була національна символіка у вигляді прапора або тамги. В окремих випадках були присутні траурні стрічки.

Також Акадиров розповів про інцидент з місцевими «правоохоронцями» і кримськотатарським порталом Crimeantatars.club

— Співробітники силових органів цікавилися, на якій підставі оператор Кримськотатарського порталу веде зйомку заходу. Це викликало невдоволення присутніх. У деяких випадках доходило до словесної перепалки між учасниками акції та працівниками органів. Після втручання керівництва порталу, а також пред'явлення оператором документів, що засвідчують особу, інцидент був вичерпаний. За тим, що відбувається, спостерігали кілька десятків працівників поліції.

За словами журналіста, захід тривав близько півтори години, після чого присутні розійшлися.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочате прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: Заїр Акадиров

QHA