КАЗАНЬ (QHA) -

Школярі Татарстану перестануть вивчати на обов'язковій основі державну татарську мову, відповідні зміни містяться в розробленому міносвіти РФ навчальному плані.

Про це заявив прокурор Татарстану Ілдус Нафіков.

— Міністерство освіти Російської Федерації з урахуванням пропозицій керівництва Татарстану розробило варіант навчального плану, де конкретизована можливість вивчення державних мов республік по всій території країни добровільно, на основі письмової згоди батьків, у межах до 2 годин на тиждень, — уточнив Нафіков на засіданні Державної ради республіки.

Він також повідомив, що прокуратура провела перевірку всіх 1412 освітніх установ регіону, виявивши порушення як у частині викладання російської мови в школах, так і в частині добровільності вивчення інших мов.

— Зниження обсягів викладання російської мови, передбачених федеральними державними освітніми стандартами, — з перевірених шкіл він відповідав вимогам, що пред'являються, лише у 24 школах, — повідомив прокурор Татарстану.

За даними Нафікова, також було виявлене "порушення прав і свобод на добровільне вивчення рідних мов і державної мови з нав'язуванням незаконних підсумкових тестувань, що впливали як на переведення до 10 класу, так і на середній бал атестата".

Він підкреслив, що у всіх школах, крім однієї, заходи щодо усунення порушень закону вже прийняті.

В останні місяці в Татарстані розгорнулася громадська дискусія про обов'язкове вивчення татарської мови в школах.

Раніше QHA повідомляло, у Татарстані закликають відмовитися від вивчення татарської мови.

Зокрема, батьки школярів у Набережних Челнах отримують у месенджерах повідомлення із закликом відмовитися від обов'язкового вивчення татарської мови в школах.

QHA