САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

У понеділок, 18 вересня, о 19:00 годиніі у Санкт-Петербурзі відбулася безстрокова щомісячна акція на підтримку кримських татар у форматі одиночних пікетів «Стратегія-18», повідомляють ініціатори заходу на своїй сторінці у Facebook.

Активісти наголошують, що вирок одному з лідерів кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу у «справі 26-го лютого» — це вирок здоровому глузду і національній гідності Росії.

— Вирок одному з лідерів кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу у «справі 26-го лютого» було винесено 11 вересня цього року. Його засуджено до 8-и років колонії загального режиму російським судом, що визнає його при цьому громадянином України. Тим самим російський суд виніс черговий вирок здоровому глузду і національній гідності самої Росії, продовживши те, що було розпочато анексією українських територій.

Учасники безстрокової акції зазначають, що «нав'язана Росії її владою роль окупанта і наглядача, що придушує чужу свободу, чужу пам'ять про минуле, чужу культуру, для нас неприйнятна».

— Тому ми вийдемо вчергове на Невський проспект, щоб висловити підтримку кримськотатарському народу, привернути увагу людей до трагедії, що розгортається на наших очах, що стала прямим наслідком окупації Криму, і до нашої спільної відповідальності за неї.

Нагадаємо, у Москві сьогодні, 19 вересня також відбулися акція ініціативної групи «Стратегія-18», учасники якої закликали російську владу «екстрадувати» засудженого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза з окупованого Криму.

QHA