РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону 20 лютого відновиться засідання щодо «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

— Сьогодні продовжиться військовий суд над Ялтинською групою кримських татар, мусульман, обвинувачених у тероризмі і спробі захоплення влади в Росії. Ми продовжимо допит колишнього співробітника Служби безпеки України, а нині співробітника ФСБ Компанійцева — одного з ключових свідків обвинувачення, нарівні із «засекреченими» свідками, — написав він.

Курбедінов зазначив, що велика частина захисників перебуватиме у Сімферополі в підконтрольному Кремлю гарнізонному військовому суді і братиме участь в засіданні у Ростові-на-Дону по відеозв'язку.

Нагадаємо, адвокати фігурантів «ялтинської справи» Емір-Усеїна Куку і Мусліма Алієва — Еміль Курбедінов та Айдер Азаматов прокоментували рішення суду, який відбувся в Північно-Кавказькому окружному суді у Ростові-на-Дону. За словами адвокатів, захист та інші фігуранти сфабрикованої «справи «Хізб ут-Тахрір» заявили низку клопотань, у тому числі про виїзне засідання суду на території Криму. Однак суд відхилив їх.

Раніше речник міністерства закордонних справ Мар'яна Беца від імені України висловила протест у зв'язку із судовим розглядом щодо фігурантів вигаданої «справи «Хізб ут-Тахрір».

Беца заявила, що Київ вимагає від Москви звільнення політичних в'язнів.

Нагадаємо, фігурантами так званої «справи «Хізб ут-Тахрір» є: Рефат Алімов, Арсен Джеппаров, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров і Вадим Сірук.

Кримські татари обвинувачуються в участі у діяльності забороненої в Росії ісламської партії «Хізб ут-Тахрір».

QHA