МОСКВА (QHA) -

У РФ запропонували дозволити українцям вступати до громадянства РФ при публічній відмові від громадянства України, якщо вони не можуть отримати довідку про вихід з нього.

Про це, за інформацією російських ЗМІ, пише «Українська правда».

Відзначається, що таку поправку готують до засідання комітету із законодавства 11 липня.

Поправку запропонують внести у законопроект, який дозволить позбавляти громадянства засуджених за тероризм і екстремізм. Держдума планує розглянути його в другому читанні 12 липня, комітет нижньої палати з законодавства 4 липня розглянув доопрацьований текст, який доповнили нормою про складення присяги перед вступом до громадянства РФ.

Однак, за даними російського видання «Коммерсант», 11 липня законопроект можуть знову скорегувати — зокрема, прописати, в який момент новий громадянин Російської Федерації буде отримувати паспорт: до, після або під час проголошення клятви.

Крім того, глава комітету із законодавства Павло Крашенінников («Єдина Росія») розповів, що представники міграційного та правового департаментів МВС РФ розкажуть комітету про ситуацію з громадянами України, які бажають отримати громадянство Росії, але не можуть для цього отримати довідку про вихід з громадянства України.

— Є країни, у яких отримати таку довідку складно, але Україна їх просто перестала видавати.

За його словами, для таких громадян законопроект встановить процедуру «публічного зречення від громадянства України».

Спочатку передбачалося, що необхідні зміни до законопроекту про публічну відмову від попереднього громадянства можна було б внести в регламент МВС, однак правоохоронці наполягають саме на зміні закону.

Віце-спікер Держдуми від ЛДПР Ігор Лебедєв розповів, що питання щодо українців піднімали на раді Думи 6 липня, після пропозиції лідера ЛДПР Володимира Жириновського президенту РФ Володимиру Путіну «виключити довідку про вихід з громадянства тієї країни», до якої особа належить, якщо вона не може її отримати.

Спікер нижньої палати В'ячеслав Володін тоді говорив про жителів окупованого Криму і Севастополя, які нібито досі відчувають «складності з отриманням російського громадянства».

Президент фонду «Міграція XXI століття», колишній заступник глави ФМС В'ячеслав Поставнін каже, що «ситуація не дуже правова»: «Що значить публічно відмовився від іншого громадянства? Сьогодні сказав одне, а завтра сказав інше».

Як повідомляло QHA, законопроект пропагандиста та ідеолога «русского мира» Костянтина Затуліна, який пропонував видавати російське громадянство «переселеним до РФ носіям російської мови», не буде прийнятий.

ФОТО: інтернет

QHA