МОСКВА (QHA) -

Російські правоохоронці розгорнули кампанію з переслідування юриста Любові Бондаренко, яка раніше у судах та за допомогою преси РФ захищала політв'язня Кремля, українського режисера з Криму Олега Сенцова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила сестра Сенцова Наталія Каплан.

За її відомостями, правозахисниця підозрюється в економічних порушеннях кримінального кодексу РФ, а саме переслідування було ініційоване ще в листопаді 2016 року.

— Зараз шиють економічну криміналку моїй близькій подрузі, яка бодалася з ФСБ і російськими ЗМІ в суді на захист честі і гідності Олега (Сенцова,  ред.) Любові Бондаренко. Пресинг на мою подругу почався ще в листопаді, не здіймали шуму, бо не віримо в теорії змов, і вирішили спочатку в усьому розібратися. Але після її нічного дзвінка хвилину назад вирішили, що пора справу оприлюднити.

Нагадаємо, Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами у Криму після анексії за активну патріотичну позицію, звинувачений у тероризмі і етапований в колонію міста Кірово-Чепецька в республіці Саха, Якутія.

Україна неодноразово зверталася до урядових органів Росії з вимогою видачі та пропозиціями про обмін Олега Сенцова. Проте 6 лютого 2017 року міністерство закордонних справ РФ зробило офіційну заяву про те, що в'язень Олег Сенцов не буде переданий Україні через наявність у нього російського громадянства (насильно нав'язаного країною-окупантом).

ФОТО: інтернет

QHA