РІВНЕ (QHA) -

У понеділок, 20 лютого, о десятій ранку представники місцевої влади поїхали на кладовище «Нове», де покладали квіти до могил загиблих героїв, після цього разом із рівнянами та родичами загиблих героїв взяли участь у вшануванні Небесної сотні біля стели на перетині вулиць Соборна – 16 Липня. Сюди прийшли голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, міський голова Рівного Володимир Хомко, керівники різних служб, депутати обласної та міської рад.

На початку ведучий заходу розповів, чому важливо пам’ятати цей день та закликав згадати Героїв Небесної сотні поіменно.

— Завдяки людям, яких ми зараз згадуємо, змінилася історія нашої держави. Сьогодні особливий день – віри та надії, день впевненості, що Україна була, є і буде. Революція Гідності розпочалася три роки тому. Люди зібралися на Майдані, аби змінити життя на краще. Співали пісні, малювали плакати, зі сцени лунали вірші. Ніхто навіть не підозрював, що попереду буде зброя, кров, смерть. Герої не вмирають. Вони в наших серцях, — сказав він.

Молебень відправляв архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон. Потім до дошки пам’яті поклали гірлянду «Пам’яті», а посадовці – квіти. На заході виступив відомий рівненський співак Микола Бобрик.

Як зазначили керівники області та обласного центру, для них це скорботний день.

— Не знаю, чи сказав ведучий це спонтанно чи продумав наперед, але мені здається, що всі запам’ятали ці слова – найтемніше перед світанком. Це дуже символічні слова. Я б хотів побажати усім нам, щоб найшвидше настав цей світанок, — каже міський голова Рівного Володимир Хомко.

— У такий день дуже багато говорити не хочеться. Маємо просто пам’ятати та своєю щоденною працею маємо так робити, щоб смерті наших героїв не були даремними і щоб найближчим часом, із кожним роком життя в Україні ставало все кращим і кращим, щоб ми постійно крок за кроком наближувалися до тієї мрії, за яку поклали своє життя наші хлопці,  зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

У цей час на майдані Незалежності розташували інсталяцію «Герої, народжені Майданом» зі світлинами загиблих героїв. А у виставковій залі КЗ «Міський Будинок культури» відкрилася фотовиставка «Майдан в об’єктиві польських журналістів».

Сьогодні заходи із вшанування Небесної сотні у Рівному продовжаться. Так, на 17:30 заплановано провести смолоскипну ходу.

Нагадаємо, пам'ятний день зі вшанування Героїв Небесної сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення відваги та самовідданості громадян, завдяки яким змінений хід історії нашої держави, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

QHA