РІВНЕ (QHA) -

У Рівному місцеві депутати підтримали проект закону «Про заборону діяльності на території м. Рівне пересувних цирків з тваринами». За це рішення проголосували 32 міських обранця.

Як розповіла рівненська зоозахисниця Алла Лосик кореспонденту QHA, причинами такого рішення стала смерть жирафа, коли в Рівному гастролював цирк «Кобзов», і подальші громадські ініціативи місцевих активістів.

— Я дуже позитивно ставлюся до цього голосування. По-моєму, це сигнал того, що починають усвідомлювати норми закону, що регулюють питання у сфері захисту тварин. Це ознака здорового суспільства, розвитку суспільства і якісних змін в системі влади. Сама по собі заборона є сигналом для комерсантів, що місто Рівне знає про Закони України, що забороняють такий вид діяльності і дотримується цих законів. Сподіваємося, що спокуса завезти цирки з тваринами, порушуючи закон, вже буде менше. Як буде виконуватися рішення — покаже час, коли прийде літня пора, сезон. Треба підкреслити, що є міста, де існують стаціонарні цирки — Київ, Львів. Що стосується цирків-шапіто, як їх ще називають, то такі «позитивні заборони» існують у багатьох містах України — Київ, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Чернівці та інші міста, а тепер — і Рівне. Зараз в Україні йде боротьба, щоб заборонити стаціонарні цирки, що використовують тварин. Закрити такі напрямки, виступи, — розповідає Алла Лосик.

Надалі, за її словами, виконання ухваленого рішення повинно контролюватися самої громадою, перш за все, шляхом інформування власників торгових розважальних центрів, де можуть розміщуватися цирки з тваринами.

QHA