РІВНЕ (QHA) -

На акції «Свіча пам’яті» на майдані Незалежності у Рівному згадували не лише юнаків, які загинули в нерівному бою з Червоною армією 1918 року, але й тих, хто загинув у новітні часи на сході країни. Окрім цього виголошувалися промови щодо перемоги Української армії та повернення окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Особливо координатор руху «Дія» на Рівненщині Роман Коваль наголосив на важливості повернення Криму до складу України. Він впевнений, що це обов’язково станеться, і ми не повинні про це забувати.

Роман Коваль впевнений, що можна проводити паралелі між тими подіями, які відбувалися 1918 року, та нинішніми. У бій з більшовиками, за його словами, пішли молоді київські курсанти, які відбили подальший наступ російського війська.

— Те, що робили крутянці в 18-му році, те саме повторили добровольці у 2014 році. Боротьба за Україну продовжується. Я переконаний, що в цій війні ми переможемо, бо в нас іншого шляху немає, — наголошує він. 

Свічками символічно виклали слово «Крути». Промовці наголошували на тому, що ми повинні поіменно знати, хто брав участь у бою під Крутами, та берегти пам’ять про них.

Захід розпочався зі спільної молитви та державного гімну, а потім присутні слухали промовців. На акцію прийшли військові та ті, хто повернувся з АТО, а також родичі вояків. Представники місцевої влади на вшанування не з'явилися.

Місцевий історик Ігор Люлька розповів про події 1918 року.

— Через Катеринославську та Харківську губернії ворог почав просуватися вглиб нашої держави. Українській воїни, перші добровольці, змушені були відступити до Бахмача і затримати ворога на декілька годин, які, можливо, врятували мільйони наших співвітчизників. Зверніть увагу, хто туди пішов. Це юнкерське училище імені Богдана Хмельницького, це Перша сотня трохи старшинська верхівка, І 80 добровольців з «Вільного козацтва», які згодилися піти на смерть. Насправді ми знаємо прізвища двадцяти, котрі потрапили в полон. Ми повинні за них молитися та пам’ятати їх. Ми продовжуємо їхню справу, — закликав історик.

Роман Коваль упевнений, що станція «Крути» стала плацдармом для оборони Києва. Він порівняв ці події з 2014-м роком.

— Коли точно так само армія була деморалізована, а добровольці взяли зброю і пішли захищати Україну, каже Коваль.

Також промовець закликав не забувати про Крим:

— Час від часу ми спілкуємося з тими людьми, які зараз перебувають у Криму з кримськими татарами, яким ми допомагаємо, вони готові далі продовжувати війну, вони готові далі боротися за визволення Криму. Ми не маємо забувати про Крим ні в якому разі, але я переконаний, що при цьому слід надіятися тільки на власні сили ніяка Америка, ніяка Європа не буде нам допомагати, поки ми самі не станемо сильні.

В той же час вшанування Героїв Крут відбувалося й у інших містах Рівненської області  так, у Здолбунові влаштували смолоскипну ходу.

Нагадаємо, що рівняни також приєдналися до всесвітньої акції «Stop Putin! Stop War!». 

QHA