РІВНЕ (QHA) -

У суботу, 21 січня, разом із іншими містами Рівне вдруге долучилося до всесвітньої акції «Стоп Путін! Стоп війна!» («Stop Putin! Stop War!»). Серед головних вимог — виведення російських військ з території України, звільнення полонених, звільнення окупованого Донбасу та анексованого Криму, посилення санкцій проти Росії. Метою міжнародного флешмобу є привернення уваги світової спільноти до війни на Сході.

— Хлопці, які по кілька місяців були на полі бою, готові повертатися та виконувати свої обов’язки. Ми не віддамо ні п’яді нашої землі. Ми захищаємо свою територію, — наголосив координатор руху «Дія» на Рівненщині Роман Коваль.

Для багатьох ця війна вже стала частиною життя. Начальник медичної служби Української Добровольчої армії, подруга «Мама», Лариса Кирикевич з тривогою згадує бої, які довелося пережити, бо на полі бою втрачала своїх побратимів.

— Разом із чоловіком та сином на війні з 2014 року. Ми побували у багатьох гарячих точках у Пісках, Опитному, Авдіївці, Старогнатівці. 10 серпня 2015 року ми мали важку втрату. До того ж у цьому бою я отримала поранення в мене була контузія, лікувалася, була на реабілітації. На даний час моє проходження це район Авдіївки, розповіла Лариса Кирикевич.

Такі акції, на її думку, мають проходити, щоб показати всьому світу, що Путін веде війну проти України. У прямих контактних боях, за словами медика, неодноразово проявлялися ознаки присутності військ.

Командир тактичної групи «Волинь» Володимир Андрушечко, друг «Тихий», на кілька днів приїхав до Рівного у справах. На першій акції, 14 жовтня, він також був. Каже, що подібні заходи сприяють підвищенню бойового духу бійців, але від суспільства очікують більшої підтримки.

— Перемога буде, але за умови, якщо буде якась реакція суспільства хоча б мінімальні прояви. Ця всесвітня акція справді працює. Безумовно, вона потрібна хай навіть збереться троє чи десять людей. Вона потрібна для нас, для розуміння того, куди ми рухаємося. Сприйняти вектор нашого руху у військовому плані важко, але якщо будуть такі акції, то буде зрозуміліше, розповів боєць кореспонденту QHA.

Як повідомляло раніше QHA, подібні акції вчора відбулися також у Києві, Харкові та інших великих містах України.

QHA