РІВНЕ (QHA) -

Учасники Маршу честі зібралися біля Народного дому, далі рушили головною вулицею міста — Соборній. Дорогою вигукували патріотичні гасла: «Слава Україні! Героям Слава!», «Бандера, Шухевич Герої України!», «Герої не вмирають вмирають вороги!», «Слава воїнам АТО» та інші. Поліцейські та члени громадських формувань забезпечували порядок, також попереду їхав поліцейський автомобіль для тимчасового перекриття руху.

Перехожі знімали рух колони на телефони та фотокамери. А в цей час на майдані Незалежності збирався інший марш теж зі смолоскипами. Його учасники також були не проти приєднатися до маршу «свободівців».

— Хочу таким чином довести, що патріоти досі не здалися. Патріоти пам’ятають своїх героїв. Тому ми й проводимо ходу на честь дня народження Степана Бандери. Допоки йде війна на Сході, допоки в рядах українських чиновників, політиків існують зрадники, треба нагадувати про себе, про те, що ми існуємо, що ми будемо боротися, зазначив учасник ходи Андрій.

Колона рухалася центральною частиною міста, потім, дійшовши до Покровського собору, повернула на вулицю Княгині Ольги, а далі  до пам’ятної дошки Степану Бандері на однойменній вулиці, де учасники акції виголошували промови.

— Вже вкотре 1 січня по всій Україні проходять традиційні вшанування провідника Української нації Степана Бандери. Смолоскипні ходи проходять у близько 20 містах України, зокрема й у Рівному. Смолоскипна хода, тому що смолоскип  це давній символ боротьби, не скорботи, не суму, не жалю, а боротьби і перемоги. Саме такий був Степан Бандера провідник ОУН, який все своє життя присвятив боротьбі за Українську незалежну державу. Вони тоді не боялися, вони брали відповідальність на себе. І саме за те, що Україна хотіла бути незалежною, нацисти посадили Бандеру у концтабір. Він боровся за українську ідею до кінця свого життя. Тому ми маємо теж брати на себе відповідальність та пропагувати ідеї українського націоналізму. Багато років московський режим замовчував діяльність ОУН та Бандери. Бо вони боялися, що нарешті прокинеться справжня українська національна ідея. Тому ми маємо робити все, щоб після того, як вона прокинулася, вона розвивалася. І тільки тоді буде перемога і над внутрішнім ворогом, і над зовнішнім ворогом Москвою. Тому несемо в маси ідеї націоналізму та Бандери і ми  обов’язково переможемо! виголосив заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський.

— Степан Бандера сказав фразу ніщо не зупинить ідеї, час якої настав. І зараз ця ідея живе. І в час, коли на нашу землю вкотре насунувся московський чобіт, ми показали, що ми єдина нація! Так і тоді Українська повстанська армія, Організація українських націоналістів боролася за Україна. Тільки тоді в них не було незалежності, а зараз ми її відстоюємо, наголосив активіст Дмитро Козачок.

Подібні ходи пройшли в інших містах України. Маршрут київського маршу проходив бульваром Шевченка до Хрещатика. В руках учасники ходи тримали прапори із зображенням Степана Бандери та Романа Шухевича.

 

 

 

 

QHA