РІВНЕ (QHA) -

Вперше послугами «Шлюбу за добу» у Рівному скористалися у п’ятницю, 13 січня. Для одружень обрали приміщення Міського будинку культури, розташоване у центрі міста. Як зазначає начальник обласного управління юстиції Іванна Смачило, даний проект передбачає можливість одружитися в будь-який день, зручний для пари, не чекаючи встановленого терміну.

— Місто Рівне поруч з іншими містами, такими як Львів, Одеса, Київ, Луцьк включене у пілотний проект Міністерства юстиції. Пари можуть одружитися і не чекати місячного терміну, як це встановлено законодавством. Тобто з моменту подання заяву до РАЦСу треба чекати місяць, а потім обирати дату. Але у Рівному можна одружитися за добу, за тиждень, за два тижні, тобто в будь-який зручний для пари день, розповіла кореспонденту QHA Іванна Смачило.

Для цього пара мусить замовити послугу у РАЦСі та звернутися до Міського будинку культури, щоб подати заяву. Обрати зручний час, а потім прийти для реєстрації шлюбу. За словами Іванни Смачило, наразі у будинку культури обирають сценарій церемонії, який би сподобався молодятам. Також опрацьовуються технічні моменти. В будинку культури, каже начальник обласного управління юстиції, позитивно відреагували на ініціативу та відразу зголосилися співпрацювати.

— Місце у будинку культури дуже зручне — розташоване в гарному місці, у парку, каже Іванна Смачило.

Якщо послуга у Рівному користуватиметься попитом, кількість установ, де можна буде скористатися «Шлюбом за добу», розширюватимуть. Вартість послуги становить близько 2500 тисяч гривень.

Загалом в Україні послугою скористалося більше трьох з половиною тисяч молодят. Якщо сервіс матиме популярність, то його запровадять і в інших містах України. 

Нагадаємо, міністр юстиції Павло Петренко презентував проект «Шлюб за добу» 14 серпня. Він стартував у шести містах України, де всього за кілька перших днів розписали понад двісті пар.

QHA