РІВНЕ (QHA) -

Вчора, 29 січня, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка бійця добробату Сергія Пущенка. Відкриття було приурочене до 100-річчя боїв під Крутами. На захід завітало чимало його побратимів із різних міст країни.

Як розповідає сам митець, на один портрет він витрачав усього від однієї до шести годин. Адже доводилося створювати художні твори навіть під час бою.

Серія портретів була створена в період з травня 2015 по квітень 2017 року. Кожен малюнок підписувався датою та автографом бійця.

— Ніхто, напевно, не думав, що через 100 років історія повториться. У 2014 році хлопці, які зображені на цих портретах, брали зброю, формували підрозділи, йшли на схід для того, щоб захищати Батьківщину, — розповідає активіст Роман Коваль.

— Мій чин на війні  художник. Це моя головна зброя, за допомогою якої я втілив історію цих людей борців за волю, свободу та честь країни, —  каже художник. Через ці портрети, як сказала директор музею у Києві, будуть розглядати весь добровольчий рух, бо подібної праці ніхто не спромігся зробити ні Міністерство культури, ні Міністерство оборони. Ви бачите, як ця праця консолідує людей. Ми вже збираємося декілька разів. Виставка далі буде нести об’єднавчу місію. А у молодих людей вона виховуватиме патріотизм і повагу до наших героїв.

Промовці також чимало часу присвятили подіям на сході та переможним звитягам української армії:

— Погано в Росії історію знають. Як глянете історію, то всі імперії помирали в Україні. Хто з Україною зв’язувався, результат був плачевний. І цей раз, я думаю, вони наступили на ці самі історичні граблі,  сказав Сергій Пущенко.

Виставка вже побувала у Києві, Львові, Тернополі та Івано-Франківську. У Рівному вона діятиме три тижні. 

QHA