РІВНЕ (QHA) -

Основою фотовиставки є однойменна книга, в якій представлені долі жінок, які мали хвороби до або під час вагітності, але не зважувалися на аборт, розповідає координатор руху «За життя» у Рівненській області отець Віталій Поровчук.

У підготовці виставки взяли участь активісти руху «За життя!» з Рівненщини, зі Львова та Польщі, за підтримки Українського католицького університету, Національного університету водного господарства та природокористування і благодійної місії «Православне діло».

— Наші колеги у Ряшеві зробили таку виставку, а потім нам запропонували зробити український варіант. І у Львові зробили переклад та презентацію, а тепер — у нас, говорить Віталій Поровчук.

Невтішною, за його словами, є статистика — за кількістю абортів Україна посідає перші місця у світі. На жаль, у нас мало приділяють уваги цій проблемі, зауважує священик.  

Метою є заклик до жінок не переривати вагітність, берегти здоров’я і більше думати про майбутнє.

— Як показують дослідження, жінки не хочуть робити абортів. Це є тиск рідних або роботодавця. Жінка не тільки вбиває свою дитину, її ще й калічать, бо спрямовують під ніж. Потім жінки хворіють, вмирають. Я знаю жінок, які пройшли через цю трагедію, які захворіли на психоневрологічні хвороби, на онкозахворювання, переконує Віталій Поровчук.  Щодо процентної кількості до населення, то ми посідаємо перші місця за кількістю абортів, — додає він.

Керівництво університету запевняє, що студенти, переглядаючи фото, зможуть зробити висновки і для себе. За словами отця Віталія, виставка працюватиме і в інших рівненських навчальних закладах.

До слова, в Україні на рік офіційно реєструють понад 100 тисяч абортів, половина з них — за бажанням самої жінки. На початку 90-х років ця цифра була набагато більшою — до мільйона переривань вагітності на рік. Наразі, зазначають експерти, тенденції до збільшення кількості абортів не спостерігається.

QHA