РІВНЕ (QHA) -

У Рівному на майдані Незалежності у вихідний день зібрали передноворічний ярмарок, під якого можна було дегустувати грузинські кулінарні страви та напої. Все це відбувалося під запальні українські народні пісні. Таким чином рівняни вирішили заявити про свої дружні стосунки з Грузією. На думку організаторів, такі заходи робляться для зміцнення партнерських відносин між країнами та розширення їхнього торгово-економічного та культурного співробітництва.

Учасниками ярмарку стали представники діаспор, торговельні та ресторанні мережі України.

— Цей захід ми організували спільно з Центром українсько-грузинської дружби «Сакартвело», Громадською організацією «Фонд національного відродження» та організацією «Україна майбутнього». Мета – об’єднати всі діаспори. Хочемо, щоб представники різних діаспор приїжджали до Рівного, дружили та допомагали однин одному не тільки в культурних спрямуваннях, але й в бізнесі. У нас була представлена грузинська культура, були грузинські страви. Сподіваємося, що наступні акції будуть більш об’ємні. Більше того плануємо з цією акцією піти в інші міста, — розповіла кореспонденту QHA одна з організаторів Наталія Рачинська.

В інших містах, за її словами, поки що такі акції не проводили, але планують. До речі, Рівне в цьому році підписало угоду про партнерство з грузинським містом Кобулеті.

—Мета – показати те, що Україна є домівкою для різних національностей. Фінальним заходом, який завершить цей рік, – буде фестиваль у серпні. Це буде міжнародний фестиваль. Бачимо підтримку мерії. Сподіваємося на підтримку Луцька та інших міст. Будуть представлені різні діаспори, — розповів голова правління ГО «Фонд національного відродження» Дмитро Булах.

Побував на святкуванні й мер Рівного Володимир Хомко. Він запевнив, що міська влада готова надавати підтримку подібним акціям.

— Ініціатива йшла знизу. Ініціатором є Центр українсько-грузинської дружби «Сакартвело». Це вже другий рік поспіль проводиться цей захід. Ми підтримали. Це хороша річ. Був концерт, були представлені кухні різних народів. Мені особисто подобається. Із задоволенням приходжу другий рік, — поділився Володимир Хомко.

Нагадаємо, у Рівному стали на захист кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова

QHA