РІВНЕ (QHA) -

Близько 16:00 біля Рівненського драмтеатру почали збиратися активісти. Переважно це були представники націоналістичних організацій — Рівненської обласної спілки учасників бойових дій та АТО «УВО», «Правого сектору», «Національного корпусу» та «Свободи». В першу чергу вимагали скасування концерту Ольги Полякової через те, що вона, мовляв, «культивує російську культуру» та мала виступи у Російській Федерації.

Поблизу стояли поліцейські. Начальник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук наголосив, що при потребі до провокаторів будуть застосовуватися силові методи.

Активісти заблокували центральний та інші входи, заявивши, що не пропускатимуть людей із квитками. Вже ближче до 18-ї години, коли мав розпочатися концерт, до драмтеатру почали приходити люди. Шанувальників співачки обурювали дії активістів.

Як розповів один з організаторів акції Сергій Пандрак кореспонденту QHA, на блокаду приїхали представники районних осередків різних організацій. Він наголосив, що активісти не допустять виступу артистки.

— Є рішення сесії міської ради від 23 травня минулого року, яке забороняє таким артистам, як госпожа Ольга Полякова, виступати у нашому місті, тому що вона культивує російську субкультуру, виступала під час війни в Російській Федерації і вела, а можливо і веде на території Росії шоу-програми, заявив Сергій Пандрак.

За його словами активісти зверталися до обласної влади, і їх там запевнили, що концерт заборонять.

— Нам пообіцяли, що концерт буде скасовано, а з директором драмтеатру Петрівим розірвуть контракт, каже Пандрак. На жаль, я бачу інші дії.

Прихильники Ольги Полякової змушені були чекати. Дехто йшов грітися у приміщення готелю, розташованого поруч. Люди скаржилися на те, що до них не виходили організатори та не давали пояснень.

— Українська співачка. Податки платить в український бюджет. У чому проблема? Вони всі виступають в Росії, дехто й зараз, але на телебаченні їх не меншає, зазначила одна з відвідувачок концерту.

Сама Ольга Полякова зустрілася з ініціативною групою активістів. Вимагала вибачень від пікетувальників. Також запевнила, що виступає проти окупації Криму та агресії Росії.

— Я перша артистка, яка поїхала на схід України з турами. На моїх концертах учасники АТО завжди безкоштовно. Вам хтось сказав «фас» і ви побігли проти людини, про яку нічого не знаєте. Я росіянка за національністю, але я патріотично налаштована громадянка України з чіткою сильною патріотичною позицією,  наголосила співачка.

Після цього надійшло повідомлення про замінування драмтеатру. Виклик виявився хибним. На місце події виїздили рятувальники, кінологи та інші спецслужби.

У прямому включенні у Facebook Полякова звинуватила активістів у вимаганні грошей та заявила, що на неї зводили наклеп.

Нагадаємо, Ольга Полякова їздила до Москви у травні 2015 року, де разом зі співаком Миколою Басковим була ведучою на врученні премії RU.TV-2015. На голову вона одягла тризуб, що українці сприйняли двояко: одні як тролінг, інші як образу національної символіки.

Концерт у Рівному, незважаючи на блокування, відбувся щоправда із тригодинним запізненням.

QHA