РІВНЕ (QHA) -

У п’ятницю, 24 лютого, біля корпусу РДГУ зібралися студенти, щоб заявити про свої вимоги та дізнатися причини невиплати стипендій. Як розповіла студентка 4 курсу Марія Котирло, в університеті обіцяли виплатити гроші, але потім повідомили, що нарахування надійде пізніше через те, що навчальний заклад не отримав паспорт державної установи. 

— У нас взагалі немає коштів. І ніхто нічого не пояснює. Водночас в інших університетах стипендія виплачується. Ми дзвонили у бухгалтерію, але чули лише неадекватну відповідь з підвищеним тоном, — каже Марія.

— Я дізнався про мітинг, прийшов подивитися, можливо, почути деякі пояснення, розповів студент РДГУ Дмитро.

— Виплатити стипендію нам обіцяли кожного дня. Я особисто телефонувала у бухгалтерію. Спочатку казали, що не сформовані рейтинги, потім — що не мають бюджетного паспорту, пізніше — що студенти не донесли документи на соціальну стипендію. Але річ у тім, що вони відтягують кожного дня — дати, коли прийде стипендія, не повідомляють. Одного разу, коли я подзвонила, то взагалі почали кричати, — ділиться студентка Олеся.

Пікетувальники вирішили йти до головного бухгалтера університету Марії Андрощук. Доки чекали на прийом, скаржилися на свої проблем що не можуть заплатити за житло, купити харчі, а також оплатити проїзд. У бухгалтерії своє пояснення  мовляв, виникли проблеми щодо отримання паспорту державної установи.

— До 15 лютого всі державні установи працюють за тимчасовим кошторисом. На сьогодні виплати не проводяться у зв’язку з тим, що Міністерство освіти не надало паспорт бюджетної установи. Це по всіх вузах, заявила Марія Андрощук.

За її словами, кошти наразі зберігаються у відділі Державної казначейської служби. А бухгалтерія зробить перерахунок лише тоді, коли отримає паспорт державної установи. Студентів запевнили, що виплати здійснять та поспілкуються із бухгалтерами стосовно коректної поведінки. Студенти вкотре змушені були піти з новими обіцянками. В кінці зустрічі вони попрохали, щоб університет оприлюднював повідомлення стосовно затримки стипендій та іншу важливу інформацію.

Нагадаємо, нещодавно рівняни влаштували пікетування ОДА через холод у своїх квартирах. 

 

QHA