РІВНЕ (QHA) -

З нагоди затвердження безвізу у Рівному перед будівлею облдержадміністрації вивісили два прапори — державний та Європейського Союзу. 

У своїх промовах представники обласної влади наголошували на важливості прийнятого Радою міністрів ЄС рішення. Також висловлювали сподівання, що Україна стане успішною європейською країною.

До слова запросили голову Рівненської ОДА Олексія Муляренка, який зазначив, що українці заплатили високу ціну, щоб бути частиною Європи, а також наголосив на тому, що саме українці захищають Європу від варварства, тоталітаризму та агресії, які нависли над усім континентом.

— Вже з 11 червня українці без віз можуть їздити Європою. Це вагоме історичне рішення, яке ще раз доводить світовій спільноті, що Україна була, є і завжди буде європейською державою. За три роки ми пройшли безліч випробувань… Ми вклоняємося всім тим, хто наближав цю подію учасникам Революції Гідності, славним українським воїнам, які захищають не лише територіальну цілісність України, але й усю систему цінностей Старого світу. Переконаний у тому, що ми вистоїмо та здобудемо перемогу і такий довгоочікуваний мир знову повернеться на нашу багатостраждальну землю, говорить Олексій Муляренко.

Голова Рівненської облради Микола Драганчук висловив упевненість, що 11 травня увійде як в історію України, так і в історію об’єднаної Європи.

— Ми сьогодні по праву можемо себе вважати частиною великою єдиної європейської сім’ї, зазначив він.

Також до привітань долучився мер Рівного Володимир Хомко.

— Шлях, яким йшла Україна до того, щоб тут замайорів європейський прапор, був тернистим та довгим. Безумовно, останні роки були найбільш інтенсивні з точки зору входження до Європи. Хочу побажати всім нам, щоб Бог нам дав мудрості скористатися цієї нагодою та побудувати справжню європейську державу, сказав він.

У заході взяли участь військові, родичі загиблих героїв Небесної сотні, пластуни, представники громадськості, посадовці.

Цього дня затвердження безвізу відзначали по всій Рівненській області, а також в інших обласних центрах країни.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС, а 26 квітня процедуру затвердили посли ЄС. Очікується, що безвізовий режим набуде чинності у червні 2017 року, після чого громадяни України зможуть перебувати у країнах Євросоюзу по 90 днів кожні півроку.

QHA