МОСКВА (QHA) -

Слідчий комітет РФ відмовляється порушувати кримінальні справи за фактом вбивства Веджіє Кашка. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook російський адвокат Микола Полозов, який розпочав власне розслідування обставин загибелі ветерана кримськотатарського національного руху.

За його словами, наприкінці січня 2018 року "старший слідчий Слідчого відділу у Київському районі м. Сімферополь ГСУ СК РФ у Республіці Крим" майор юстиції Н.В.Балашова оголосила постанову про відмову у порушенні двох кримінальних справ за фактом смерті Веджіє Кашка.

— У порушенні першої кримінальної справи за ч. 1 ст. 105, ч. 1 ст. 109, ч. 4 ст. 111 КК РФ (умисне вбивство, заподіяння смерті з необережності, умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, що спричинило смерть потерпілого) відмовлено за відсутністю події злочинів. У порушенні другої кримінальної справи, відносно співробітників МВС у Республіці Крим Кашпанова С.А., Свєтікова Р.В., Грекова С.В., Шамбазова Р.Р., Белашова М.М., за ч. 1 ст. 285, п. «В» ч. 3 ст. 286 КК РФ (зловживання посадовими повноваженнями, перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків) відмовлено за відсутністю у діях вказаних осіб складу злочину, — повідомив адвокат.

За його словами, постанова про відмову у порушенні кримінальних справ буде ним оскаржена. Разом з тим Полозов має намір продовжити розслідування усіх обставин загибелі Веджіє Кашка.

— Мною вже направлено заяву слідчому про ознайомлення з усіма матеріалами перевірки, — написав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Полозов приступив до незалежного адвокатського розслідування усіх обставин загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

QHA