КИЇВ (QHA) -

У разі широкомасштабного наступу на Україну Росія може використовувати Крим як стартовий майданчик для запуску ракет. Таку думку в коментарі кореспонденту QHA висловив заступник з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

— Військове угрупування РФ у Криму небезпечне тим, що там є потужні ракетні сили, у тому числі на надводних кораблях, які є носіями ядерної зброї, авіаційний компонент, який може завдавати ударів по всій території України. У разі широкомасштабного наступу з Криму на об'єкти на материковій частині України будуть летіти ракети і літаки, — сказав військовий експерт.

За словами Самуся, якщо розглядати наступ з Криму з точки зору наземної операції, то можливі тільки допоміжні удари. Він пояснює, що в разі наступу на Маріуполь Російська Федерація невеликими сухопутними силами здійснить допоміжний удар на Одесу, щоб підтримати наступ, з боку Придністров'я і з морського напрямку.

Крім того, як зазначає військовий експерт, на сьогоднішній день на території окупованого Криму знаходиться ядерна зброя і крилаті ракети «Калібр-НК» на підводних човнах, які можуть мати дальність до півтори тисячі кілометрів.

— Вони можуть досягти великої кількості європейських держав. Також там є стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, які разом із крилатими ракетами можуть досягати будь-якої точки Європи. Під загрозою знаходиться Іспанія. І навіть Великобританія, — підкреслив Михайло Самусь.

Як повідомляло раніше QHA, заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко вважає, що можлива військова інтервенція на материкову Україну з боку країни-агресора Російської Федерації буде проходити не за ризикованим сценарієм нападу через вузький перешийок з окупованого Криму , а з моря.

ФОТО: інтернет

QHA