КИЇВ (QHA) -

У рамках міжкультурного заходу «День Криму у Верховній Рaді Укрaіни» в стінах парламенту відкрилася фотовистaвкa портретів сучасних кримських політв'язнів і людей, зниклих безвісти в окупованому Криму.

Як повідомляло QHA, сьогодні, 23 лютого, у Верховній Раді України проходить День Криму.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим ув лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Відразу після анексії в Криму почалися масові переслідування нелояльних новій «владі» кримських татар і українців. Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами у Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

Зараз у справі «Хізб ут-Тахрір» проходять 19 осіб, які багатьма правозахисними організаціями визнані в'язнями совісті. За звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму було заарештовано шість кримських татар. Троє з них — Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов — знаходяться під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемир, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв — очікують вирок вдома, перебуваючи взятими на поруки. Судовий процес триває вже два роки.

Окремий виток репресій ведеться відносно членів Меджлісу кримськотатарського народу. 30 вересня вісьмох членів Меджлісу в окупованому Криму — Еміне Авамілєва, Ділявера Аккієва, Мустафу Маушева, Бекіра Мамута, Табаха Садихова, Шевкета Кайбуллаєва, Енвера Куртієва і Абдурамана Егіза — викликали до Головного управління з протидії екстремізму МВС Росії, де на них склали адміністративні протоколи за участь у «заборонених зборах». Пізніше кримські судді призначили їм штрафи.

QHA