СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Представники Ради при Президенті РФ з питань міжнаціональних відносин у березні планують приїхати до анексованого Криму, щоб спільно з так званою «Громадською палатою Республіки» і місцевими правоохоронцями поговорити про недопущення проявів ксенофобії та екстремізму. Про це з посиланням на члена Ради, заступника директора Інституту етнології та антропології РАН Володимира Зоріна, повідомляє джерело.

На прес-конференції, під час якої Зорін зробив цю заяву, він представляв доповідь Московського бюро з прав людини «Агресивна ксенофобія та радикальний націоналізм у Росії в 2016 році: форми, прояви, реакція влади». Повідомляється, що в доповіді російського вченого є розділ про ситуацію в Криму, де йдеться про якусь «негативну діяльність» забороненого в РФ Меджлісу кримськотатарського народу та інших «радикальних загрозах» на півострові.

Меджліс кримськотатарського народу — виконавчий орган Курултаю (с'зда) кримськотатарського народу, повноважне представництво кримських татар. Обирається між сесіями Курултаю делегатами з'їзду. Складається з 33 членів, обраних із 250 делегатів Курултаю.

У кінці березня 2014 року Меджліс був офіційно оголошений Верховною Радою на території України вищим представницьким органом кримськотатарського народу.
У Російській Федерації Меджліс віднесений до числа екстремістських організацій і заборонений внаслідок неприйняття Меджлісом окупації Криму. Забороною Меджлісу Росії порушила міжнародне законодавство про права корінних народів.

Як повідомляло QHA, російське військове командування в анексованому Криму почало «слідство» з метою пошуку винних в інциденті з побиттям і образою окупантами корінного населення — кримських татар.

ФОТО: інтернет

QHA